Lemonpie ponúka na predaj čerstvo dokončený 1-izbový mezonetový byt v historickej budove bývalej Dievčenskej školy v Štiavnických Baniach.

Odporúčanie makléra:
Investícia do tejto výnimočnej nehnuteľnosti je nielen o vašom relaxe v krásnom prostredí v okolí Banskej Štiavnice na strednom Slovensku, ktoré má úžasnú atmosféru, pre ktorú je navštevované turistami zo Slovenska i z celého sveta, ale aj o finančnej príležitosti. Banská Štiavnica a jej okolie zažívajú obrovský nárast turistických návštevníkov. Počas celej sezóny môžete rátať s prenájmom vášho bytu, čo z neho robí nielen útulný domov, ale aj výnosnú investíciu. 

BYT
1 – izbový mezonet, celková plocha bytu: 46,48m2
spolu 16 bytov
Štiavnické Bane, okres Banská Štiavnica
1. poschodie / 2
kompletná rekonštrukcia historickej budovy, bývalej rezbárskej školy z 18. storočia a následne známej ako Dievčenská škola
dokončený v kvalitnom štandarde – keramická dlažba, teplovodné podlahové kúrenie so samostatným ovládaním, vlastný elektrický kotol, mimo vykurovaciu sezónu zohrievanie vody prietokovým ohrievačom vody, obklad a dlažba v kúpeľni, kompletná sanita, okná drevené 2-sklo, podlahové kúrenie
kompletne zariadený (potrebné dozariadiť kuchynské spotrebiče a posteľ)
orientácia: juhovýchod
parking za kostolom cca 60-70m
internet

Rozmery miestností:
Prízemie ………..…….……………………………….. 26,53m2
Kúpelňa s WC….….…………………………………… 3,93m2
Poschodie………………….…………………………….16,03m2

Byt sa nachádza v útulnom historickom dome, ktorý býval drevospracujúcou školou a neskôr prešiel kompletnou prerábkou na bytový dom. Nachádza sa tu 16 jedinečných bytov, pričom tento je umiestnený na prvom poschodí.

Predstavte si víkend a prázdniny strávené v útulnom byte, ktorý kombinuje moderný komfort s historickým šarmom – to je náš mezonetový byt v historickej budove. Je dokončený v eklektickom štýle hotela Divná Pani, so všetkým zariadením, čo môžete vidieť na fotografiách.

Celková podlahová plocha bytu je 46,48m2, pričom denná-prízemná časť bytu má rozlohu 26,53m2 a 3,93m2 má kúpeľňa s WC. Kupelňa je vybavená sprchovým kútom, umývadlom a toaletou. Poschodie mezonetu má celkovú podlahovú plochu 16,03m2. Stačí si už len priniesť pohodlnú posteľ.

Eklektický štýl:
Eklektický dizajn sa vyznačuje tým, že zahrňuje prvky z rôznych štýlov, ako sú moderný, tradičný, industriálny, retro, etnický a ďalšie. Tieto prvky môžu byť umiestnené vedľa seba, aby vytvorili harmonický alebo kontrastný vzhľad. Eklektický štýl často zahŕňa odvážne kombinácie farieb a vzorov. Dizajnéri môžu použiť živé farby a zaujímavé vzory na stenách, nábytku a textíliách, aby vytvorili dynamický a výrazný vzhľad. Využívajú sa rôzne textúry a materiály, ako sú drevo, kovy, sklo, koža a tkaniny. Tieto prvky pridávajú hĺbku a zaujímavosť do interiéru a môžu podporiť jedinečný vizuálny kontrast. Umožňujú ľuďom vyjadriť svoju osobnosť a záujmy prostredníctvom dekoratívnych prvkov a zberateľských kúskov. Tieto môžu zahŕňať umelecké diela, suveníry, starožitné predmety a iné osobné predmety, ktoré pridávajú charakter do priestoru.

LOKALITA:
Štiavnické Bane sú neoddeliteľnou súčasťou Banskej Štiavnice, vzdialené od nej len 4,8km. Banská Štiavnica, bývalé banícke mesto na strednom Slovensku má úžasnú atmosféru, pre ktorú je navštevované turistami zo Slovenska i z celého sveta. Bolo známe ťažbou kovov, najmä striebra a od r. 1993 je zapísané do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Táto lokalita je ideálna pre všetkých – milovníkov histórie, kultúry, kaviarenské tipy ale aj pre športových nadšencov. V centre mesta je divadlo ERB a amfiteáter, kde sa počas roka konajú viaceré známe festivaly ako Festival peknej hudby, Filmový festival Štyri živly, Festival remesla, kumštu a zábavy a mnohé ďalšie, ako i hlavné štiavnické podujatie Salamandrové dni. Štýlovými kaviarňami, čajovňami a reštauráciami s výborným jedlom sa to tu len tak hemží, stačí si len vybrať. Plávanie v lete, či zimné otužovanie máte na skok. Prevažne horské cyklotrasy v Štiavnických vrchoch vás prevedú okolo tajchov, prírodných krás i panoramatických výhľadov, ale nájdu sa tu aj náučné chodníky pre rodiny s deťmi. Kto preferuje lyžovanie, je tu výborné stredisko ski rezort Salamandra. Kúsok sa nachádzajú aj rôzne možnosti wellness a spa – či už spa rezort Sitno, kúpalisko Vodný raj Vyhne alebo kúpele Sklené Teplice.

Štiavnické Bane sú fascinujúce miesto s bohatou históriou a nádherným prírodným prostredím, ktoré ponúka množstvo príležitostí nielen pre turistov, ale aj pre tých, ktorí hľadajú investičné príležitosti.

Toto historické mesto, ktoré je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, sa nachádza v nádhernej horskej oblasti stredného Slovenska. Štiavnické Bane majú jedinečný charakter vďaka svojmu zachovalému historickému jadru, ktoré je obklopené krásnou prírodou, jazerami a lesmi. Pre turistov a návštevníkov je to ideálne miesto na oddych, objavovanie histórie, turistiku, cyklistiku a ďalšie outdoorové aktivity.

Prenájom cez AIRBNB:
Investícia do nehnuteľnosti v Štiavnických Baniach prenajímanej cez Airbnb ponúka viacero výhod. Je tu stabilný tok turistov počas celej sezóny. Prevažne historické ubytovania ako tento mezonetový byt, s autentickým charakterom, majú vo svete služieb ako Airbnb veľký dopyt. Mesto je obľúbené nielen medzi domácimi turistami, ale aj medzi zahraničnými návštevníkmi, čo zaručuje vysokú obsadenosť vášho prenajímaného ubytovania. 

Vďaka bohatej histórii a množstvu kultúrnych a prírodných atrakcií sú Štiavnické Bane ideálnym miestom na investíciu do nehnuteľnosti určenej na krátkodobý prenájom. S dobrou správou nehnuteľnosti a marketingom môžete dosiahnuť vysoké výnosy z prenájmu, a to nielen počas letnej turistickej sezóny, ale aj počas podujatí a festivalov, ktoré sa v meste pravidelne konajú.
Ponúkame aj pomoc s prenájmom cez Airbnb a kompletnou starostlivosťou okolo prenájmu.

CENA nehnuteľnosti vrátane provízie a realitného servisu
110 000,- €

Volajte Vašu realitnú špecialistku:
Ing. Mária Halászová  na 0905 838 910
alebo
Ing. Jana Šimeková na 0911 701 500

 

Kontaktný formulár