Pozrite si aj prezentáciu s popisom zaujímavostí a špecifík danej nehnuteľnosti.

Twitter

By loading the tweet, you agree to Twitter's privacy policy.
Learn more

Load tweet

Exkluzívne na predaj unikátny 3-izbový mezonetový byt v samom centre Bratislavy s úžasnou 20m2 terasou s panoramatickým výhľadom ponad strechy Starého Mesta na všetky hlavné dominanty mesta.

BYT
3 – izbový, celková plocha bytu: 94,30m2 + terasa 20,20m2 + pivnica …..m2
Karadžičova ulica, mestská časť Staré Mesto (Bratislava I)
5. + 6. poschodie / 6
nadstavba z roku 2011 s novým výťahom až na 5. poschodie
jedinečná terasa so západnou orientáciou a výhľadom na Staré Mesto
kompletne zariadený
murovaná pivnica 3,80 m2 v suteréne domu
orientácia: obývačka, kuchyňa a detská izba na východ a spálňa, jedáleň a terasa na západ

Popis:
Rozmerovo veľkorysý 3-izbový mezonetový byt  (94,30m2 + 20,20m2 terasa) sa nachádza na začiatku Karadžičovej ulice priamo oproti administratívnej budove Twin city A a novovznikajúcemu bratislavskému downtownu s 3 vežami Skyparku.  Nákupné centrum Eurovea a promenáda pri Dunaji sú hneď cez ulicu a obľubený „Jakubák“ s parkom a detským ihriskom je kúsok za domom. 

V tehlovom bytovom dome sa v roku 2011 realizovala nadstavba, kedy vznikli nové strešné mezonetové byty s terasami. Predávaný byt je účelne rozdelený na spodnú časť s obývacou izbou a malou toaletou a vrchné poschodie s 2 spálňami, kúpeľňou, kuchyňou a jedálňou s výstupom na fantastickú terasu. Byt sa predáva kompletne zariadený.

Moderným výťahom sa vyveziete až na 5. poschodie domu, kde sa nachádzajú 3 strešné byty. Po vstupe do bytu cez bezpečnostné dvere vojdete priamo do centra diania. Menšia vešiaková skriňa a botník slúžia na uloženie každodenných vrchných odevov a topánok, dá sa tu zariadiť malé sedenie a aj kvety tu dostali svoj priestor. Celá spodná časť bytu má nadštandardnú výšku stropu až 3,05m a je orientovaná na východ so slniečkom počas celého dopoludnia, zároveň je krásne presvetlená veľkými oknami, ktoré majú nainštalované externé termofólie. Majitelia si tu nechali vyrobiť nábytok na mieru a ten schováva rôzne úložné priestory, ale aj šikovný bar. Priestor o veľkosti 37,80m2 je knižnicou rozdelený na oddychový priestor s TV a knihami a presvetlený homeoffice až pre 2 ľudí, ktorý je možné v prípade potreby oddeliť aj stavebne. Pri schodoch je umiestnená samostatná toaleta s umývadlom.

Samonosné schody nás privedú do centrálnej časti bytu (21,67m2), kde sa zvyčajne odohráva celý život. Kuchyňa je srdcom bytu a tu to naozaj platí. Odľahčená kuchynská linka bez vrchných skriniek s nadčasovým dizajnom do tvaru písmena U, kde je všetko účelne rozložené. Praktický barový pult schová aj drobný kuchynský neporiadok a deti pri ňom radi raňajkujú. Kuchyňa disponuje všetými potrebnými spotrebičmi, vrátane zabudovanej umývačky riadu, sklokeramickej varnej dosky a elektrickej rúry, ale kto rád umýva riad ručne, užije si aj jedinečný výhľad oknom na celú stenu, núkajúcim zaujímavý pohľad do mesta. Pred kvalitnými celoplošnými hliníkovými oknami je priestor na jedálenský stôl s úžasným pohľadom ponad strechy mesta a vo výklenku oproti schodom je ukrytý kotol a menšia komora.

Na jednej strane centrálneho priestoru sa vchádza do 2 spální. Väčšia z nich je rodčovská spálňa (12,95m2) s veľkým zabudovaným rolldoorom a vlastným výstupom na terasu. Menšia z nich (11,48m2) má na mieru vyrobenú poschodovú posteľ, úložné priestory aj 2 písacie stolíky a výhľad až na Most Apollo a Dunaj.

Presvetlená kúpeľňa (5,3m2) so strešným oknom a drevenými trámami má príjemnú oddychovú atmosféru a ponúka na relaxovanie veľkú vaňu, ale sú tu aj praktické úložné priestory i druhé WC v byte.

V obývacej miestnosti, kuchyni i detskej izbe je kvalitná laminátová podlaha bez známok používania, v spálni je položený celoplošný koberec a v kúpeľni je dlažba. Celý byt je klimatizovaný, dole je umiestnená jedna jednotka, hore sú spravené vnútorné rozvody a fúkajú do oboch spální ako aj kuchyne. Byt má úplne nový kotol a všetky miestnosti majú podlahové vykurovanie.

Najväčším skvostom tohto bytu, a ako nám domáci potvrdili aj najobľúbenejším miestom nielen ich samých, ale aj ich hostí, je fantastická terasa (20m2). Je otočená do vnútrobloku, úplne tichá a orientovaná na západ, takže tu svieti slniečko celé popoludnie a zažijete tu nádherné západy slnka v lete ponad Slavín a v zime až ponad Hainburgský kopec. Terasa je členitá, je tu miesto na relax, ale aj grilovanie s priateľmi, ako aj možný úložný priestor. Drevená podlaha je pravidelne ošetrovaná, aby zvládla aj zimné podmienky a príjemnú atmosféru dopĺňajú dreviny, kríky a bylinky. Je naozaj málo terás v Bratislave, ktoré by ponúkali podobne očarujúci výhľad ponad strechy Starého mesta.

Rozmery miestností:
Obývacia izba ………..…….……………………………….. 37,80m2
Spodné .WC ………….……………………………………..1,1m2
Schodisko ………….…………………………………….…..4m2
Kuchyňa + jedáleň….……………………………………….. 21,67m2
Izba……………………….……………………………..………..11,48m2
Spálňa………………….………………………………………..12,95m2
Kúpeľňa s WC ……………………………………….………5,3m2
Terasa………… ………….…………………………..……….20,20m2
Pivnica…………………………….………………………..………3,80 m2

Mesačné režijné náklady:
Správa + zálohové platby ……………………………….…150,- €
Elektrina …………………………………………………..………40,- €
Plyn……………………………………………………………………….45,-€

OBYTNÝ DOM
tehlový bytový dom
len 3 byty na poschodí
6 poschodí
prístup na čip
bezpečie a kľud
vynikajúca pešia aj dopravná dostupnosť
rezidenčné parkovanie v okolí domu

LOKALITA
Byt sa nachádza v skvelej časti Starého mesta, ktorá sa aktuálne najviac rozvíja. Oproti domu vznikli administratívne budovy Twin city, plné kreatívnych ľudí zo startupov a freelancerov, a za nimi sa dokončuje nová štvrť veží Skypark by Zaha Hadid. Nedávno otvorený bulvár Mlynské nivy je hneď cez ulicu a už na budúci rok je naplánované otvorenie Stanice Nivy, kde vznikne prvotriedny priestor na nákupy v obchodoch i jedinečnej mestskej tržnici plnej farmárskych a lokálnych sezónnych produktov, zábavu, ale aj oddych či šport na zelenej streche stanice s bežeckou i lezeckou stenou, komunitnými záhradami a grilovacími miestami. Nezabudnime ani na nákupné centrum Eurovea a celú dunajskú promenádu, ktorá sa tiahne až do samého historického centra, všetko v pešej dostupnosti. Táto časť mesta má ale aj skvelú dopravnú dostupnosť MHD či autom, takmer okamžitý výjazd na bratislavský diaľničný okruh zabezpečuje jednoduchý presun ktorýmkoľvek smerom, rovnako ako aj staré a novovznikajúce cyklotrasy v blízkom okolí. V pešej dostupnosti sú aj výborné bratislavské školy MŠ, ZŠ a Gymnázium Grosslingova, viaceré súkromné škôlky a detské ihriská a parky.

Parkovanie je možné v priľahlých uličkách na parkovacie karty rezidenta Starého Mesta.

CENA vrátane provízie a realitného servisu

440 000,- €

Volajte Vašu realitnú špecialistku:

Ing. Mária Halászová  na 0905 838 910

alebo 

Ing. Jana Šimeková na 0911 701 500