Pozrite si aj prezentáciu s popisom zaujímavostí a špecifík danej nehnuteľnosti.

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Twitter

By loading the tweet, you agree to Twitter's privacy policy.
Learn more

Load tweet

Lemonpie ponúka na predaj príjemný 5-izbový rodinný dom so samostatnou garážou v širšom centre Bratislavy v obľúbenej lokalite neďaleko Kuchajdy.

Rodinný dom je aktuálne prenajatý konzultačnej firme, ktorá ho považuje za dokonalý svojou veľkosťou i polohou, a preto tam radi ostanú aj ďalšie roky. Predtým sa dom využíval ako bývanie pre rodinu s deťmi a jednoduchými úpravami je možné ho vrátiť do pôvodného účelu užívania a vytvoriť tak pohodlné rodinné sídlo. Poďte sa s nami pozrieť na detaily ponuky, akých v tejto lokalite nebýva veľa. 

RODINNÝ DOM
zastavaná plocha: 97,15m2
celková úžitková plocha:  148,06m2 + balkón 5m2
1NP    74,44m2
2NP     73,6m2
balkón  5m2
zadná terasa o veľkosti cca 30m2
pozemok o veľkosti 296m2
ul. Hattalova, mestská časť Nové Mesto
posledná väčšia rekonštrukcia v r. 2000
všetky inžinierske siete
Klimatizácia v celom dome
Plynový kotol na vykurovanie a ohrev vody z r. 2018
Energetický certifikát B
orientácia: severovýchod – okná na ulicu, juhozápad – obývačka, terasa

Popis:

Predstavte si bývanie v stredne veľkom rodinnom dome s krásnou udržiavanou záhradou v tichej časti Nového Mesta, neďaleko Kuchajdy a OC Vivo. Blízko do mesta i do lesa, električkou či vlastným autom. To si pohodlne zaparkujete v garáži, kúsok od domu.

Toto môže byť vaša realita. Ak hľadáte bývanie s dobrou dostupnosťou v pokojnej štvrti neďaleko centra, nemusíte hľadať ďalej.

Tento tehlový 5izbový rodinný dom bol v roku 2000 zrekonštruovaný a bola tu realizovaná dostavba obývacej izby, ktorou sa zväčšila podlahová plocha prízemia, a to sa vďaka tomu viac prepojilo so záhradou. Zároveň sa zobytnilo podkrovie, kde sa nachádzajú 3 izby, priestranná kúpeľňa s WC ako aj priestor na šatník.

Dom je momentálne využívaný ako sídlo firmy, ale je navrhnutý tak, aby poskytol pohodlie na bývanie aj väčšej rodine. 

Do domu sa vchádza priamo z ulice, cez nízky plot s uzamykateľnou bránou sa dostaneme na spevnenú plochu so vstupom do kontajnerovej garáže s elektrickou bránou, ktorá môže byť využitá na parkovanie alebo ako sklad. Samotný vchod do domu je krytý, aby ste aj v prípade nepriaznivého počasia pri odomykaní nezmokli. Vstupná chodba je presvetlená veľkým oknom priamo na ulicu. Je tu výborný priestor, kde môže byť samostatný šatník na vrchné odevy a obuv pre celú rodinu, prípadne veľká vstavaná skriňa.

Zo vstupnej chodby vedú dvere do haly so schodiskom (10,65m2). Pod schodami je ideálne miesto na úložný priestor. V hale sú po pravej strane dvere do kúpeľne s WC (4,6m2), ktorá je dostatočne priestranná a jednoduchý obklad až po strop je v neutrálnych bledosivých tónoch. Nachádza sa tu malé okno na vetranie, ventily na umiestnenie práčky a vybavenie zahŕňa vaňu, umývadlo, zrkadlo a WC. Môže z nej byť krásna kúpeľňa pre hostí spojená s práčovňou a WC.

Menšia izba na prízemí (8,4m2) má praktický štvorcový pôdorys a veľké okno smerom na ulicu. Momentálne je využívaná ako skladový priestor ale má akurátnu veľkosť na hosťovskú izbu kombinovanú s pracovňou. Stačí rozkladací gauč, veľký pracovný stôl a knižnica či komoda a môžete privítať návštevy rodiny a priateľov alebo nerušene pracovať.

Z haly už vstupujeme do polo otvoreného priestoru kuchyne, jedálne a obývacej izby. Kuchyňa je po pravej strane v čistej bielej farbe, s veľkým oknom, ktoré privádza dostatok denného svetla. Praktická komora je hneď vedľa, vybavená je policami a môže slúžiť na uloženie potravín a zásob pre celú rodinu. Je odvetrávaná cez malé okno.

Oproti kuchyni je momentálne malý gauč na sedenie, ale mohol by tu byť aj krásny jedálenský stôl pre viac osôb, aby ste to z kuchyne nemali ďaleko. 

Obývacia izba (26,85m2) bola k domu dobudovaná v roku 2000, aby spĺňala potreby dnešnej doby na veľký spoločný priestor pre rodinu. Stačí prejsť o jeden schodík nižšie a ste v priestrannej obývačke, otvorenej smerom na terasu a do záhrady. Vďaka orientácii na juhozápad je tu po celý deň množstvo slnka a svetla. Dnes je to skvelá miestnosť na školenia, ale vie z nej byť luxusný priestor so sedačkou, TV a čitateľským kútikom. 

Na terase je betónová dlažba, ale je to priestor, ktorý len čaká na to, aby si z nej niekto urobil zimnú záhradu, pridal slnečné lehátka či detský bazén, ale vošla by sa aj vírivka. Terasa ponúka výhľad do záhrady s vyvýšenými záhonmi, ovocnými stromami a záhradným domčekom.

Schodisko v bielej farbe s drevenými nášľapmi vedie z haly na poschodie, ktoré ponúka súkromie v troch samostatných izbách. Pozdĺžna chodba ukrýva za schodiskom dodatočný úložný priestor, kde môžu byť elegantné vstavané skrine až po strop a dokážete sem odložiť všetko od sezónnych vecí až po kufre.

Izba otočená na ulicu (17,8m2) má obdĺžnikový pôdorys a dve veľké strešné okná. Dnes sa využíva ako kancelársky priestor pre 4 osoby aj s dostatočne veľkým úložným priestorom. Rovnako dobre by však mohla slúžiť aj ako priestranná detská izba, kľudne aj pre dve deti. Police vymeníme za elegantné vstavané skrine až po strop aj s policami na knihy, doplníme 2 postele na opačných koncoch izby a príjemné sedenie pod oknami, alebo pracovné stoly na písanie úloh. A pôvabná detská izba je hotová.

Stredná izba je najmenšia (13,6m2), ale má dostatok svetla, ktoré sem prechádza cez dve strešné okná. Dnes sú tu dva kancelárske stoly a úložné priestory, ale rovnako dobre môže slúžiť aj ako útulná študentská izba so širšou posteľou, na mieru výklenku a šikminy vyrobenými vstavanými skriňami, doplnenými pracovným stolom.

Najväčšia spálňa (21m2) s praktickým obdĺžnikovým pôdorysom bude skvelou rodičovskou spálňou, má výhľad do záhrady a disponuje samostatným balkónom (5m2), kde sa dá príjemne relaxovať so šálkou čaju. Dnes je tu elegantná zasadačka s okrúhlym stolom, úložnými skrinkami vstavanými do výklenku a netradičným dreveným obkladom so závesným TV. Ak bude dom slúžiť na bývanie, rodičovská spálňa bude priestranná a vzdušná s krásnym výhľadom do zelene. Veľké okná a orientácia na juhozápad jej prinášajú veľa svetla, pre maximálny komfort v letných mesiacoch je tu nainštalovaná klimatizácia. Stačí veľká manželská posteľ s nočnými stolíkmi a oproti knižnica či komoda a malý pracovný či kozmetický stolík.

K izbám na poschodí patrí aj sociálne zázemie – veľká kúpeľňa spojená s toaletou (8,25m2), ktorá je vybavená priestrannou vaňou, murovaným dvojumývadlom i sprchovým kútom. Po rekonštrukcii z nej môže byť nadčasová elegantná kúpeľňa, keďže disponuje dostatočne veľkým priestorom na všetko, čo v kúpeľni potrebujete. Predstavte si pohodlnú vaňu pod oknom, veľký bezbariérový sprchovací kút bez dverí, len so sklom, dizajnové umývadlo so skrinkou s veľkým úložným priestorom a WC geberit schované za dverami.

ZÁHRADA

Pozemok o veľkosti 296m2 je dostatočne veľký, aby ste si tu spravili úžasný priestor na relaxáciu, pestovanie okrasných či úžitkových rastlín. Záhrada je pohľadovo-úžitková oáza, ktorá poteší počas celého roka. Aj v zime vás privíta dostatkom zelenej krásy. Trvalky, ktoré ju zdobia, zahŕňajú levanduľové záhony, farebné hortenzie, echinaceu s jej nádhernými kvetmi, aromatickú šalviu a osviežujúcu mätu. Okrem toho sú tu vysadené okrasné a úžitkové kríky ako orgován, piracantha, arónia, maliny a tayberry. Záhrada sa taktiež pýši stromami, medzi ktorými nájdete chutnú čerešňu a ušľachtilý smrek. A aby ste si ju mohli hlavne užívať, je kompletne zavlažovaná.

Záhradný domček na konci záhrady je využívaný na uskladnenie terasového nábytku a záhradného náradia.

GARÁŽ

K domu patrí okrem kontajnerovej garáže vedľa domu aj samostatná murovaná garáž (19m2) vo vedľajšej Gavlovičovej ulici, ktorá má elektrickú bránu a je zabezpečená alarmom.

 

Rozmery miestností:

Prízemie:

Zádverie……….………………………………………….……7,99m2

Schodisko ………………….………..….…………..…..……10,65m2

Komora ………..………………..….………..…………………2,1m2

Kúpeľňa a WC……………….….…………………………….. 4,6m2

Obývacia izba………………………………………………….26,85m2

Jedáleň a kuchyňa…………………………………………….13,85m2

Hosťovská izba……………………………………………….….8,4m2

Poschodie:

Schodisko a chodba……………………….…………………6,6m2

Izba…………………………………………..……………….17,8m2

Izba…………………………………………………..……….13,6m2

Šatník……..…………………………………………………..6,35m2

Kúpeľňa………………………………………………………..8,25m2

Veľká spálňa……….….…………………………………….. 21m2

Balkón…………………………………………………………5m2

 

Mesačné režijné náklady (kalkulované na firmu bez DPH):
Elektrina…………………………………….70,-€

Plyn……………………………..…………..170,-€

Vodné a stočné……………………………..10,- €

Internet UPC…………………………………32,-€

 

LOKALITA

Časť mestskej časti Nové Mesto pri jazere Kuchajda nie je nutné veľmi predstavovať, je to obľúbená lokalita na bývanie, najmä vďaka svojej blízkosti do centra mesta a zároveň aj do mestských lesov v Malých Karpatoch. Zmodernizované električkové trate na Vajnorskej i Račianskej ulici sú ideálnym dopravným prostriedkom na presun po meste.

Samotná lokalita Zátišie bola síce v minulosti viac priemyselnou zónou, dnes je už pomer obytných domov a firiem v okolí prakticky vyrovnaný. Celé okolie sa ďalej revitalizuje a je predpoklad, že bývanie bude v tejto časti v budúcnosti prevažovať aj do budúcna, keďže ide o lukratívnu lokalitu s výborným dopravným napojením.

Neďaleko domu je základná umelecká škola, v pešej dostupnosti sú tri kvalitné štátne základné školy, niekoľko materských škôl, detské ihriská a parky.  OC Vivo (bývalý Polus City Center) s kompletnou občianskou vybavenosťou je v pešej dostupnosti, rovnako aj oddychová zóna jazera Kuchajda je obľúbeným miestom pre bežcov, rybárov, ale najmä pre rodiny s deťmi. Neďaleko je tiež plaváreň Pasienky, Národné tenisové centrum i nový futbalový štadión.

Nehnuteľnosť bola nafotená homestaging oddelením našej realitnej kancelárie a fotografie i text inzerátu sú majetkom spoločnosti.

V prípade väčšieho počtu záujemcov si majiteľ vyhradzuje právo uprednostniť najvýhodnejšiu ponuku.

 

CENA vrátane provízie a realitného servisu

599 000€     dom

+ 35 000€    samostatná garáž  (nie je podmienkou kúpy)

Volajte Vašu realitnú špecialistku:

Ing. Mária Halászová  na 0905 838 910

alebo 

Ing. Jana Šimeková na 0911 701 500Kontaktný formulár