Pozrite si aj prezentáciu s popisom zaujímavostí a špecifík danej nehnuteľnosti.

Exkluzívne na predaj výnimočný 5-izbový rodinný dom v širšom centre Bratislavy v obľúbenej lokalite neďaleko Kuchajdy.

RODINNÝ DOM
5 – izbový, zastavaná plocha: 121m2, úžitková plocha 171,12m2
Hattalova ulica, mestská časť Nové Mesto (Bratislava III)
moderná 3-ročná novostavba s nadčasovým dizajnom
kompletná rekonštrukcia staršieho domu ukončená v roku 2018
krásny výhľad do stálozelenej záhrady a na Malé Karpaty
praktické rozdelenie domu na dennú a nočnú časť
kompletne dizajnovo zariadený – väčšina nábytku je na mieru vyrobená
klimatizácia
krytá terasa s exteriérovým sedením
samostatná murovaná garáž o rozlohe 18m2
orientácia: juh, juhozápad

Popis:
Zvonku napohľad úplne jednoduchý a nenápadný domček v sebe skrýva jeden krásny dizajnový minimalistický interiérový skvost. Nekomplikovaný a neprekombinovaný, a pritom útulný a zároveň nadčasový interiér je ako stvorený na pohodlné rodinné bývanie. 

Tento unikátny 5-izbový dom vznikol kompletnou prestavbou staršieho rodinného domu na rohu Hattalovej a Gavlovičovej ulice v časti Nového Mesta nazvanej Zátišie, neďaleko jazera Kuchajda.  Rekonštrukcia, ktorá zahŕňala kompletnú výmenu okien, strechy, všetkých rozvodov i podláh, menšie interiérové posuny priečok ako aj začlenenie bývalej garáže do domu, bola ukončená v roku 2018.

Vstup do rodinného domu je z bočnej tichej, málo frekvetovanej ulice Gavlovičova, kde sa dá pred domom kedykoľvek pohodlne zaparkovať. Vstupná hala (7,78m2) má všetko, čo potrebujete – dostatok voľného priestoru i miesta na uloženie vrchných odevov a topánok, lavicu na sedenie, ale aj množstvo denného svetla a výhľad do záhrady. Kvalitný alarm je pre takýto dom samozrejmosťou.

Z predsiene bola pri prestavbe vyčlenená menšia miestnosť (5,16m2), ktorá dnes slúži ako kúpeľňa a WC na prízemí a pre hostí.

Z haly sa priamo vstupuje do úžasného vzdušného otvoreného priestoru (45,22m2), ktorý v sebe spája kuchyňu, jedáleň a obývaciu izbu, teda celý denný priestor, kde sa odohráva každodenný život rodiny. Minimalistické, väčšinou namieru vyrobené zariadenie, nádherné drevené dubové podlahy a pôvodné ošetrené stropné trámy tvoria unikátnu kombináciu prvkov, ktorá dodáva tomuto domu ten jedinečný šarm a atmosféru. Celý obytný priestor je presvetlený a bol vytvorený tak, aby kládol hlavný dôraz na výhľad do príjemnej záhrady. Zároveň je veľmi variabilný, dá sa prispôsobiť podľa preferencií svojho majiteľa. Dizajnová sedacia súprava je momentálne orientovaná smerom do záhrady, ale dá sa jednoducho opäť zameniť s veľkým jedálenským stolom pre 8 osôb.

Jednoduchá a maximálne praktická kuchyňa z preglejky je doplnená vodeodolným poterom vo vzhľade betónu, kvalitnými spotrebičmi francúzskej značky De Dietrich a americkou chladničkou zn. Samsung s výrobníkom ľadu.

Na prízemí nájdeme ešte dve samostatné izby. Menšia z nich (15,14m2) je v súčasnosti používaná ako hosťovská izba a je tu veľká vstavaná šatníková skriňa. Tá väčšia bola kedysi garážou, o čom svedčí vtipne pripomenutá stena z tehál, izba je však kompletne zateplená a vďaka nádhernému výhľadu priamo do záhrady a svojej rozlohe (17,75m2) z nej môže byť úžasná rodičovská spálňa v prípade potreby. Alebo si ju necháte ako pracovňu/herňu/telocvičňu či relaxačnú miestnosť, závisí to naozaj len od vašich preferencií.

Masívne drevené schody v kombinácii s farebným zábradlím a betónovým poterom sú opäť krásnym dizajnovým detailom a dovedú nás do otvoreného viacúčelového priestoru (19,28m2).  Podľa majiteľov tu vznikla ideálna tzv. zimná čitáreň, lebo práve v zime je tu príjemne teplo, keď sem dopadajú ešte aj posledné lúče slnka cez malú terasu a strešné okno s výhľadom na Malé Karpaty a Kolibu. 

Na druhej strane schodiska je ukrytá technická časť domu – vlastný plynový kotol ovládaný termostatom, práčka a sušička zn. Miele.

Rodičovská spálňa (16,19m2), tak ako aj celý priestor na poschodí, má vysoké stropy, ktoré sa zbiehajú do strešnej šikminy, na podhľady bol použitý príjemný drevený materiál – tzv. biodosky a ostali tu priznané pôvodné ošetrené drevené trámy.  Zo spálne sa dá prejsť cez praktický samostatný šatník (8,35m2) naspäť do chodby.

Detská izba (19,05m2) je fantastický otvorený priestor pre menšie i väčšie deti, každý si tu nájde ten svoj obľúbený kútik. Pssst, je tu aj tajná skrýša….

Rozmerovo luxusná kúpeľňa (12,44m2) v jednoduchej čierno-bielej kombinácií má všetko pre dokonalú relaxáciu – veľkorysú vaňu i skvelý sprchovací kút, veľké umývadlo i dostatok úložných priestorov.

Všetky strešné okná sú najvyššia rada zn. Velux, ostatné okná sú hliníkové. Sú na nich teploodolné vonkajšie žalúzie i vnútorné rolety. Všetky okná na prízemí smerom do dvora majú nainštalované tzv. vonkajšie screenové rolety, ktoré zabezpečujú vysoký komfort, pretože cez ne nie je vidieť dnu ale zvnútra sú priehľadné a sú ovládané elektricky. Na poschodí, v spálni a na chodbe je nainštalovaná klimatizácia pre maximálny komfort v letnom období.

Terasa pred domom má južnú orientáciu, je prístupná z obývacej izby ako aj z väčšej izby na prízemí. Je tu dokonalé súkromie na príjemné posedenie s výhľadom do záhrady aj za horšieho počasia, lebo terasa je krytá a zároveň v závetrí.

Záhrada:

Celková rozloha predávaného pozemku je 367m2. Je to tak akurát, aby ste tam mohli oddychovať, grilovať, naháňať sa, pestovať bylinky či ovocie, ale zároveň ste sa príliš nenarobili. 

Celá záhrada je orientovaná smerom na juh a je teda zaliata slnkom prakticky celý deň. Bola navrhnutá záhradnou architektkou tak, aby bola čo najväčšiu časť roka plná farieb a výhľad do nej nikdy nenudil. Zároveň ale nevyžaduje žiadnu veľkú údržbu, má zavlažovací systém a neustále obyvateľov domu zásobuje svojimi chutnými plodmi, či už je to drobné bobuľové ovocie, minikiwi, čerešne alebo aj figy. Okrem toho tu má svoje miesto bylinková záhrada, vysoká borovica, ktorá v lete vytvára príjemný tieň, smrek, hloh, či zlatý dážď a levanduľa. 

Je tu však aj dostatok voľného priestoru na hru pre deti, či domácich miláčikov alebo prípadnú inštaláciu bazéna.

Súčasťou záhrady je aj časť vedľajšieho pozemku o veľkosti cca 100m2, ktorá bude novým majiteľom ponúknutá na užívanie na báze dlhodobého prenájmu, kedy sa zaviažu k starostlivosti o záhradu a dreviny v nej a budú mať k užívaniu aj záhradný domček.

Garáž na konci pozemku je murovaná stavba s elektricky ovládanou garážovou bránou o rozlohe 18m2.

Rozmery miestností:

Prízemie:

Vstupná hala……………………………………..…………7,78m2

Spodná kúpeľňa a WC ………….………………………..5,16m2

Obývací piestor ………..…….……………………………….. 45,22m2

Hosťovská izba  ………….………………………………..…..15,14m2

Herňa/Pracovňa.….….………………………………….. 17,78m2

Poschodie:

Chodba/Čitáreň/Technický priestor.. …..…………. 19,28m2

Spálňa………………….……………………………………………16,19m2

Šatník…………………………….…………………………………8,35 m2

Detská izba…………………………………………………….19,05m2

Kúpeľňa s WC ……………………………………………….12,44m2

Balkón………… ………….……………………………………4,76m2

Mesačné režijné náklady:
Elektrina + plyn + vodné a stočné……………………150…………,- €

LOKALITA
Časť mestskej časti Nové Mesto pri jazere Kuchajda nie je nutné veľmi predstavovať, je to obľúbená lokalita na bývanie, najmä vďaka svojej blízkosti do centra mesta a zároveň aj do mestských lesov v Malých Karpatoch. Zmodernizované električkové trate na Vajnorskej i Račianskej ulici sú ideálnym dopravným prostriedkom na presun po meste.

Samotná lokalita Zátišie bola síce v minulosti viac priemyselnou zónou, dnes je už pomer obytných domov a firiem v okolí prakticky vyrovnaný. Celé okolie sa ďalej revitalizuje a je prepoklad, že bývanie bude v tejto časti v budúcnosti prevažovať aj do budúcna, keďže ide o lukratívnu lokalitu s výborným dopravným napojením.

Neďaleko domu je základná umelecká škola, v pešej dostupnosti sú tri kvalitné štátne základné školy, niekoľko materských škôl, detské ihriská a parky.  OC Vivo (bývalý Polus City Center) s kompletnou občianskou vybavenosťou je v pešej dostupnosti, rovnako aj oddychová zóna jazera Kuchajda je obľúbeným miestom pre bežcov, rybárov, ale najmä pre rodiny s deťmi. Neďaleko je tiež plaváreň Pasienky, Národné tenisové centrum i nový futbalový štadión.

CENA vrátane provízie a realitného servisu

750 000,- €

Volajte Vašu realitnú špecialistku:

Ing. Mária Halászová  na 0905 838 910

alebo 

Ing. Jana Šimeková na 0911 701 500