YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

LEMONPIE ponúka na predaj mobilné bývanie spolu s jedinečným pozemkom vedľa tajchu s pešou dostupnosťou do historického centra Banskej Štiavnice

Odporúčanie makléra:
Mobilné bývanie je vo svete čoraz viac obľúbené a toto je mimoriadna príležitosť investovať do kvalitného pozemku a už o 3 mesiace si užívať víkendy a prázdniny či prenajímať na mieru vyrobenú luxusnú maringotku na vlastnom pozemku s pešou dostupnosťou do centra Banskej Štiavnice. Pozemok sa vám zhodnocuje a v budúcnosti tam môžete stavať alebo ho predať ďalej.

LUXUSNÁ MARINGOTKA
Ak sa vám momentálne nechce púšťať do stavby rodinného domu, alebo by ste si chceli pozemok a jeho okolie užívať čo najrýchlejšie, ponúkame vám inú možnosť.

Luxusné maringotky vyrobené na mieru podľa vašich požiadaviek a preferencií vedia byť hotové na užívanie už do 3 mesiacov. Obytná plocha každej maringotky je približne 16,5m2. Pre rodinu je možné vytvoriť kombináciu 2 maringotiek a tak vytvoriť dostatok miesta pre všetkých.

Maringotky su vybavené dvojlôžkom o rozmere 140x200cm, kuchynskou linkou vrátane chladničky, sklokeramickej dvojplatničky, drezu a elektrickej rúry na pečenie. Teplú vodu dodáva 50l bojler. K ďalšiemu štandardnému vybaveniu patrí stôl, 2 stoličky, piecka na drevo, sprchový kút, umývadlo so zrkadlom a splachovacie WC. Maringotka disponuje aj množstvom odkladacieho priestoru. Štandardom je 10 cm zateplenie minerálnou vlnou. Kúrenie okrem piecky zabezpečuje aj konvektor a vykurovacia fólia v podlahe. Okná a dvere su drevené a opatrené izolačným dvojsklom. 

Termin vyhotovenia: cca 3 mesiace

Každá maringotka je pripojená na verejnú sieť zemným káblom a odpady sú zvedené do spoločného septiku. Vodovodná prípojka sa takisto nachádza pod maringotkou a voda je zabezpečená z verejného vodovodu. 

POZEMOK
stavebný pozemok o výmere 1650m2 (možnosť rozdelenia na 2 – 3 parcely)
lichobežníkový tvar pozemku o rozmeroch cca 25m, 55m, 30m a 64m
nezastavaný pozemok
v zmysle UPI  je pozemok určený na stavbu rodinného domu
medzi ulicami Športová a Ľ. Podjavorinskej, Banská Štiavnica

Ide o aktuálne nezastavaný pozemok o rozlohe 1650 m², ktorý sa nachádza iba 10 minút chôdze od centra Banskej Štiavnice. Nachádza sa v blízkosti novozrekonštruovaného atletického štadióna  a poskytuje ideálne miesto pre výstavbu jedného alebo dvoch domov s možnosťou trvalého bývania alebo na rekreáciu.

Jeho poloha je skutočne výnimočná. Je situovaný na tichom mieste pod lesom v mierne svahovitom teréne s výhľadom smerom na Kalváriu. Priamo za pozemkom je chodník pre peších, vedúci do centra mesta okolo potravín a mestskej plavárne. Príjemnou prechádzkou ste v historickom centre mesta za 10 minút. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokoj a zároveň to chcú mať blízko do historického centra.

Hneď vedľa pozemku sa nacháza prírodný tajch, čo len umocňuje atmosféru a výnimočnosť tohto miesta. Len pár desiatok metrov od pozemku sa nachádza aj reštaurácia s výbornou kuchyňou a s jedným z najkrajších výhľadov na mesto. 

Na hranici pozemku je dostupná plynová prípojka, elektrina a voda sú v rámci jednoduchej dostupnosti. Kanalizačné systémy si budú vyžadovať alternatívne riešenia, ako je žumpa.

Podľa platného Územného plánu je pozemok pripravený pre výstavbu s možnosťami, ktoré umožňujú budúcim majiteľom prispôsobiť si projekt ich osobným potrebám.

Rodinný dom pre jednu rodinu, alebo rozdelenie pozemku na dve časti a výstavba dvoch rodinných domov, alebo využitie pozemku vyslovene na rekreačné účely a rýchlo a jednoducho bývať v luxusnej “maringotke”. To sú len niektoré z možností využitia tohto jedinečného pozemku.

LOKALITA
Banskú Štiavnicu netreba veľmi predstavovať. Toto historické, bývalé banícke mesto na strednom Slovensku má úžasnú atmosféru, pre ktorú je navštevované turistami zo Slovenska i z celého sveta a od r. 1993 je zapísané do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Táto lokalita je ideálna pre všetkých – milovníkov histórie, kultúry, kaviarenské tipy ale aj pre športových nadšencov. V centre mesta je divadlo ERB a amfiteáter, kde sa počas roka konajú viaceré známe festivaly ako Festival peknej hudby, Filmový festival Štyri živly, Festival remesla, kumštu a zábavy a mnohé ďalšie, ako i hlavné štiavnické podujatie Salamandrové dni. 

Štýlovými kaviarňami, čajovňami a reštauráciami s výborným jedlom sa to tu len tak hemží, stačí si len vybrať.

Plávanie v lete, či zimné otužovanie máte na skok. Štiavnický tajchy sú svetoznáme a jeden budete mať rovno pred domom. 

Prevažne horské cyklotrasy v Štiavnických vrchoch vás prevedú okolo tajchov, prírodných krás i panoramatických výhľadov. Kto preferuje lyžovanie, približne 15km od pozemku je výborné stredisko ski rezort Salamandra. Sú tu aj rôzne možnosti wellness a spa – či už spa rezort Sitno, kúpalisko Vodný raj Vyhne alebo kúpele Sklené Teplice.

CENA za maringotku a pozemok vrátane provízie a realitného servisu
30 000€ – 35 000€ v závislosti od použitých materiálov (zateplenie minerálnou vlnou, alebo čisto prírodnými materiálmi ako konope alebo ovčia vlna)
Pozemok v cene 165€/m2

Volajte Vašu realitnú špecialistku:

Ing. Mária Halászová  na 0905 838 910
alebo
Ing. Jana Šimeková na 0911 701 500
Kontaktný formulár