Kliknite na obrázok nižšie a pozrite si aj prezentáciu s popisom zaujímavostí a špecifík tejto nehnuteľnosti.

 

Twitter

By loading the tweet, you agree to Twitter's privacy policy.
Learn more

Load tweet

Lemonpie ponúka na predaj dva rodinné domy postavené na jednom pozemku. Stoja na okraji Ružinova v rozvíjajúcej sa časti mesta nazvanej Domové role.

Kombinácia väčšej a malej nehnuteľnosti na jednom dvore môže byť riešením vašej aktuálnej situácie – rodinnej či pracovnej. Poďte sa s nami pozrieť na detaily ponuky, akých je len pár.

RODINNÝ DOM VEĽKÝ
zastavaná plocha: 129m2
celková úžitková plocha: 123,82m2 + balkóny 11,17m2
1NP 68,45m2
2NP 55,37m2
podkrovie ako dodatočný úložný priestor
2 balkóny 7,93m2 a 3,24m2
veľká zadná terasa o veľkosti cca 23m2
pozemok o veľkosti 614m2
ul. Domové role, mestská časť Ružinov
posledná rekonštrukcia v r. 2004
samostatný vchod do miestnosti na prízemí, hneď vedľa hlavného vchodu
inžinierske siete – elektrorozvod a verejný vodovod
žumpa
elektrický kotol na vykurovanie
orientácia: juhozápad – okná na ulicu, severovýchod – terasa

Popis: Veľký rodinný dom
Aj keď bol tento murovaný dvojpodlažný 5-izbový dom posledných 10 rokov využívaný ako škôlka, je dimenzovaný tak, aby poskytol pohodlie aj väčšej rodine.
Spodné podlažie v súčasnosti tvorí prakticky kompletne otvorený vzdušný slnečný priestor, od ktorého je oddelená len samostatná izba využívaná ako spálňa na prízemí. Tá má momentálne aj samostatný vchod zvonku, ktorý tu v budúcnosti môže byť, no aj nemusí.
Hoci je dom v obývateľnom stave, aby mohol byť opäť využívaný rodinou, či na iný účel ako na bývanie, potrebuje rekonštrukciu interiéru. Má však veľký potenciál stať sa skvelým miestom na bývanie, vďaka svojej jednoduchej a praktickej otvorenej dispozícii, množstvu denného svetla naozaj v každej jednej miestnosti a veľkému pozemku, ktorý ponúka veľa možností na oddych, pestovanie okrasných či úžitkových rastlín, ale aj priestor na bazén, saunu či vírivku.
Vstupná chodba (4,41m1) by po rekonštrukcii mohla byť pekným priestorom predsiene s úložnými možnosťami, na jej pravej strane sú dvere do technickej miestnosti, ktorá ukrýva elektrický kotol Protherm a zásobník teplej vody. Hala so schodiskom na poschodie (15,15m2) je presvetlená a ponúka široké možnosti využitia úložných priestorov pod schodami. Oproti schodom sa nachádza kúpeľňa s toaletou a sprchovým kútom (3,46m2), opäť aj s oknom. Veľká, dnes spoločná, miestnosť obývačky a kuchyne s jedálňou o rozlohe takmer 35m2 je veľkorysý priestor, ktorý po rekonštrukcii bude fantastickým miestom, kde môže rodina tráviť príjemný spoločný čas. Dve veľké francúzske okná prinášajú množstvo denného svetla a prepájajú tento priestor s terasou a záhradou. Na terase je zatiaľ položená palubovka, ale je to priestor, ktorý len čaká na to, aby si z nej niekto urobil letnú obývačku, zimnú záhradu, ale vošla by sa aj vírivka. Terasa ponúka výhľad do záhrady s krami a ovocnými stromami. Herné prvky, ktoré využívala škôlka, sú z nej už odstránené. Stačí revitalizácia, zatrávnenie a môže sa stať oázou pohody a oddychu.
Miestnosť s výhľadom na ulicu (9,18m2), ktorá škôlke slúžila ako jedna zo spální, môže ostať spálňou aj v budúcnosti. Stačilo by zrušiť vstupné dvere. Ak by sa však majiteľ rozhodol využívať túto miestnosť pre podnikateľské účely a vstup ponechať, môže z nej byť príjemná kancelária pre homeoffice, prevádzka kozmetického salóna či ordinácia psychológa alebo logopéda.
Široké schodisko vedie na poschodie, ktoré ponúka súkromie v troch samostatných izbách. Dve menšie izby (12,64m2 a 13,71m2) majú výstup na veľký balkón (7,93m2) s krásnym výhľadom na záhradu a polia za domom. Sú to ideálne detské či študentské izby, svetlé, každá s jedným strešným oknom a balkónovými dverami. Najväčšia spálňa (14,36m2) s ideálnym takmer štvorcovým pôdorysom bude skvelou rodičovskou spálňou, má výhľad na ulicu a zeleň pred domom a disponuje samostatným balkónom (3,24m2), kde sa dá príjemne relaxovať. K izbám na poschodí patrí aj sociálne zázemie – samostatná toaleta s umývadlom a strešným oknom a vedľa nej kúpeľňa s ďalšou toaletou, priestrannou rohovou vaňou a murovaným dvojumývadlom.  Otvorená hala (6,71m2) má rovnako ako všetky izby prísun denného svetla cez strešné okno a je to centrálny priestor, z ktorého sa vstupuje do všetkých miestností na poschodí. Tento dom má ešte jeden veľký bonus, a tým je povala, ktorá aktuálne slúži ako úložný priestor, ale dá sa v prípade potreby aj využívať pravidelne ako dielňa či ateliér, závisí to naozaj len od vašich preferencií. Jednoduchý prístup je zabezpečený podkrovnými schodami z haly.

RODINNÝ DOM MALÝ
zastavaná plocha: 46m2
celková úžitková plocha: 33,2m2
vnútorné rozmery 8,1m x 4,1m
podkrovie ako dodatočný úložný priestor
dva uzamykateľné vstupy zpredu aj zboku domu

Popis: Malý rodinný dom
Hneď vedľa veľkého rodinného domu je ďalší jednoizbový rodinný dom o podlahovej ploche 33,2m2, ktorý môže budúci majiteľ využiť podľa svojich potrieb. Priestor medzi dvomi objektmi je vydláždený a v súčasnosti oddelený živým plotom. Domček poskytne pohodlné bývanie ďalšej generácii, či už samostatné bývanie potrebuje mladý dospelý, alebo naopak starí rodičia. Dvojgeneračné bývanie je však len jedna z možností. Ak potrebujete skôr priestor na podnikanie, kanceláriu či sklad, v tomto domčeku môžete svoj zámer zrealizovať.
Dom pozostáva z izby, kuchynky, chodby, kúpeľne a WC. Priestor medzi samostatnou bránou a vstupom do domčeka je vydláždený a ak by bola jeho súčasťou lavička či zeleň v kvetináčoch, mohol by sa stať príjemným miestom na oddych.

ZÁHRADA
Pozemok o veľkosti 614m2 je dostatočne veľký, aby ste si tu spravili úžasný priestor na relaxáciu, pestovanie okrasných či úžitkových rastlín, či pri podnikaní ho využili na parkovanie. Vstup na pozemok je cez dve vstupné brány, každá samostatne pre každý rodinný dom a cez bránu pre autá, ktorá má elektrické ovládanie. Veľká časť pozemku je spevnená, pred domami ako aj medzi nimi, zadná časť od terasy smerom k plotu je zatrávnená a je tam umiestnená aj žumpa.

Rozmery miestností veľký RD:
Prízemie:
Vstupný priestor………………………………………….……4,41m2
Hala a schodisko ………………….…….…………..…..……15,15m2
Technická miestnosť ………..…….………..…………………1,3m2
Kúpeľňa a WC……………….….…………………………….. 3,46m2
Obývacia izba………………………………………………….19,07m2
Jedáleň a kuchyňa…………………………………………….15,84m2
Dolná izba……………………………………………………….9,18m2

Poschodie:
Hala………………………………………….…………………6,71m2
Detská izba…………………………………………..……….13,71m2
Detská izba…………………………………………..……….12,64m2
Veľký balkón…………………………………………………..7,93m2
WC…….. .………………………………………………….…1,76m2
Kúpeľňa………………………………………………………..6,19m2
Veľká spálňa……….….…………………………………….. 14,36m2
Balkón malý……………………………………………………3,24m2

LOKALITA
Tento rodinný dom sa nachádza v mestskej časti Ružinov, v časti, ktorá ešte čaká na svoju revitalizáciu a kompletné začlenenie do štandardne obývaných častí mesta. Napriek tomu má veľa výhod, tou nesporne najväčšou je jej dostupnosť. K domu vedú až tri veľké prístupové cesty – cez Prievoz podjazdom pod diaľnicou, zjazdom z diaľnice D1 exit smer Vrakuňa a ďalej cez Nové záhrady a okolo Darexu alebo odbočkou zo Slovnaftskej ulice. Cesta autom co centra mesta vám tak nezaberie viac ako 10 minút a na obchvate ste za 2 minúty.
Do budúcna je zároveň plánovaný rozvoj tejto oblasti, neďaleko by mala viesť budúca električková trať smerom do Vrakune a Podunajských Bisupíc, postupne by malo prejsť aj k prepojeniu ulíc Parková a Slovnaftská. V súčasnosti je na tomto územií kombinácia rôznych výrobných prevádzok, prevádzok služieb, skladov ako aj obytnej zástavby. Aj hneď vedľa predávaného pozemku sú ďalšie dve obývané novostavby rodinných domov.

Občianska vybavenosť v najbližšom okolí je dostupná autom, či už v Prievoze alebo v Slovnafte.

Nehnuteľnosť bola nafotená homestaging oddelením našej realitnej kancelárie a fotografie i text inzerátu sú majetkom spoločnosti.
V prípade väčšieho počtu záujemcov si majiteľ vyhradzuje právo uprednostniť najvýhodnejšiu ponuku.

CENA vrátane provízie a realitného servisu
445 000,- €
Volajte Vašu realitnú špecialistku:
Ing. Mária Halászová na 0905 838 910
alebo
Ing. Jana Šimeková na 0911 701 500

Kontaktný formulár