Kliknite na obrázok nižšie a pozrite si aj prezentáciu s popisom zaujímavostí a špecifík tejto nehnuteľnosti.

Twitter

By loading the tweet, you agree to Twitter's privacy policy.
Learn more

Load tweet

Exkluzívne na predaj výnimočne priestranný 2-izbový byt v príjemnej časti Dlhých Dielov so skvelou 11m2 terasou a veľkým samostatným šatníkom, ktorý je možné jednoducho prerobiť na plnohodnotný 3-izbový byt.

Odporúčanie makléra:
Tento byt je skvelý úlovok pre všetkých, ktorí majú radi vzdušný a otvorený priestor. Je hotový, nadčasovo zariadený, vo vyhľadávanej lokalite obľúbenej mestskej časti Karlova Ves, kúsok od lesa, ako stvorený pre aktívnych ľudí, ktorí chcú mať blízko do mesta, ale nepotrebujú byť úplne v centre diania.
Zároveň je ideálny pre tých, ktorí hľadajú flexibilitu. Dnes ho môžete využívať ako 2-izbový, ak sa vám zmení situácia a príde dieťa alebo len budete potrebovať ďalší oddelený priestor, ľahko a jednoducho ho prerobíte na 3-izbový byt s dvoma plnohodnotnými spálňami, jeho veľkorysá plocha to umožňuje. Pozrite si naše vizualizácie, aké rôzne varianty sú možné.

BYT
 
2 – izbový, celková plocha bytu: 82,40m2 + terasa 11,40m2
 Kresánkova ulica, miestna časť Dlhé Diely, mestská časť Karlova Ves (Bratislava IV)
1. poschodie (na LV -1. keďže stavba je postavená v kopci)/ 9 poschodí
novostavba z roku 2008
kompletne zariadený  – sedačka s konferenčným stolom, jedálenský stôl so stoličkami, barové stoličky, TV, knižnica, kompletné vybavenie spálne – manželská posteľ s nočnými stolíkmi a komodou, práčka
orientácia: juhovýchod

Popis:
Rozmerovo nadštandardný, veľkorysý aktuálne 2-izbový byt  (82,40m2 + 11,40m2 terasa) sa nachádza vo veľmi príjemnom obytnom komplexe novostavieb z roku 2008, ktoré boli postavené do oblúka a vo vnútrobloku sa nachádza voľná zelená plocha pre deti na hranie a viaceré prevádzky – kaviareň, pizzeria aj vychýrená cukráreň.

Hlavný vstup do bytového domu je z časti vnútrobloku, alebo “námestia” ako ho lokálni volajú, a keďže bytový dom je postavený vo svahu, do predávaného bytu musíme zísť o poschodie nižšie, na -1.poschodie. 2 výťahy vedú z garáže až po najvyššie 9.poschodie.

Po vstupe do bytu sa ocitneme vo veľkom otvorenom priestore, ktorý z predsiene (11,87m2)  plynule bez dverí pokračuje do spoločného priestoru obývacej izby a kuchyne a cez veľké presklené okná je dovidieť až vonna terasu. Keďže byt je v oblúku, pri vstupných dverách je predsieň užšia a smerom do bytu sa priestor rozširuje, čo mu pridáva na zaujímavosti a necháva možnosti na dozariadenie podľa potrieb nového majiteľa. Aktuálne je zariadená menším stojanom na topánky, nachádza sa tu komoda a vstavaná skriňa na kabáty so zrkadlovými dverami, ktorá je ukrytá vo výklenku steny. 

Hneď prvé dvere vľavo smerujú do šatníka (4,5m2). Samostatná miestnosť na všetko, čo potrebujete uložiť; oblečenie, topánky, kufre, či čokoľvek iné. Jednoducho sen každého praktického človeka. Je kompletne vybavený na mieru vyrobeným policovým a závesným systémom, ako aj špeciálnymi policami na topánky. Je dostatočne veľký, aby ste už v byte nemuseli mať žiadne ďalšie skrine.

Ďalšie dvere z predsiene vedú do kúpeľne, ktorá je rovnako ako ostatné priestory bytu vzdušná a priestranná (8,22m2). Kúpeľňa bola v roku 2022 zrekonštruovaná a je zariadená v príjemných nadčasových obkladoch béžovej farby, ktoré v kombinácii s bielou sanitou, bielou komodou a prírodnými drevenými policami navodzujú pohodovú oddychovú atmosféru. Vďaka veľkému umývadlu i zrkadlu a priestrannej vani so sprchovým závesom tu je ranná hygiena aj dvoch ľudí ľahko zvládnuteľná.

Samostatné závesné WC (1,48m2) dokazuje, že developeri tohto bytového komplexu naozaj rozmýšľali nad komfortom pre jeho obyvateľov a je príjemným bonusom tohto bytu.

Širokým otvorom v stene sa z predsiene dostaneme do spoločného priestoru obývacej izby (33,49m2), jedálne a kuchyne, pričom kuchyňa (9,89m2) je vo výklenku vľavo, a vďaka tomu je trošku oddelená, ale zároveň stále súčasťou diania. Na mieru vyrobená kuchynská linka je v príjemnej kombinácii drevotriesky vo farbe orech a vanilka a plynule pokračuje do barového sedenia pre dve osoby v rovnakom dizajne. Kuchyňa je praktická, zariadená do tvaru písmena L, pri varení máte teda všetko po ruke a zároveň je kompletne vybavená všetkými vstavanými spotrebičmi – od umývačky riadu, cez sklokeramickú varnú dosku s digestorom s odsávaním do komína, až po vstavanú chladničku a mrazničku, elektrickú rúru aj mikrovlnku. Úložný priestor je veľkorysý a kuchyňu dotvárajú minimalistické dizajnové prvky, ako veľké nástenné hodiny či jednoduché obrazy.

Oproti kuchyni je menšia policová zostava na knihy, ale pre milovníkov kníh je tu priestor kľudne aj na vysokú knižnicu až po strop. Jedálenský stôl vedľa knižnice je opäť dimenzovaný na 2 osoby, ale mohol by tu byť aj väčší, príp. rozkladací, využiteľný keď príde na návštevu celá rodina či skupina priateľov. 

Svetlý obklad z kameňa priestor obývacej izby ozvláštňuje a zároveň ukrýva TV káble. Oproti TV zavesenému na stene je veľká textilná sedačka v kombinácii bielej a sivej farby, konferenčný stolík ladiaci k ostatnému nábytku a zaujímavá stojanová lampa. Obrazy na stenách svojou farebnosťou prispievajú k skvelej atmosfére tohto bytu. Okná v obývačke sú takmer na celú šírku steny, od podlahy až kúsok pod strop a privádzajú do bytu množstvo denného svetla. Obývací priestor zútulňujú jemné záclony a svetlosivé závesy.

Ak by sa byt prerábal na 3-izbový, stačí predeliť terajšiu obývačku priečkou s presklením alebo celopresklenými dverami, či už skladacími alebo posuvnými, tak aby bola v novej obývačke/kuchyni zachovaná svetelnosť a dostatočná vetrateľnosť. Pri okne vznikne plnohodnotná spálňa. Všetky detaily, kde presne by bola priečka alebo dvere už závisia od vašej aktuálnej situácie a od účelu využitia jednotlivých miestností. Plocha bytu to však jednoznačne umožňuje. Pôvodná spálňa ostane zachovaná tak ako je teraz.

Z kuchyne je vstup do útulnej spálne (12,95m2), ktorá naozaj slúži len na poriadny oddych. Nie sú tu zbytočné skrine, len jedna komoda a manželská posteľ s nočnými stolíkmi a nočnými lampami. Rovnako ako z obývačky aj tu je východ na terasu a útulný pocit z tejto spálne umocňujú jemné záclony a závesy. Pri prestavbe na 3-izbový byt pôvodná spálňa ostane zachovaná tak ako je teraz.

Terasa (11,4m2) sa ťahá pozdĺž celej šírky bytu a a jej veľkosť, ako aj dva východy umožňujú rozdeliť si ju kľudne aj na dve príjemné zóny, jednu na relax, druhú na posedenie s priateľmi. Celý byt je orientovaný na juhovýchod, na terase je teda množstvo dopoludňajšieho slniečka a je ideálna na pestovanie byliniek či okrasných kvetov, ktoré zároveň vytvoria na terase pocit súkromia a oddelia ju od diania na ulici.

V obývacej miestnosti, kuchyni, šatníku i spálni je kvalitná laminátová podlaha s povrchovou úpravou proti poškriabaniu, v predsieni, v kúpeľni, WC a na terase je dlažba. V byte nie je klimatizácia, ale vďaka jeho polohe a orientácii ani nie je nutná. Byt má centrálne vykurovanie so samostatným ovládacím panelom na stene, kde sa dá nastaviť teplota podľa potrieb majiteľa. Zároveň pod bytom vedie teplovodné potrubie a preto je v zime podlaha vyhriata, skoro ako by tu bolo  podlahové vykurovanie.

Aktuálne je byt prenajatý a je tu aj možnosť pokračovať v tomto prenájme ďalej, preto je skvelý aj ako investičná príležitosť. 

Nehnuteľnosť bola stylovaná a nafotená homestaging oddelením našej realitnej kancelárie a fotografie i text inzerátu sú majetkom spoločnosti. 

V prípade väčšieho počtu záujemcov si majiteľ vyhradzuje právo uprednostniť najvýhodnejšiu ponuku.

Rozmery miestností:
Predsieň ………….………………………………………..11,87m2

Šatník ………….…………………………………..……..…..4,5m2

Kúpeľňa….. .…………………………………………………8,22m2

Obývacia izba ………..…….……………………………….. 33,49m2

WC ………….……………………………………..…….……..1,48m2

Kuchyňa….….……………………………………………… 9,89m2

Spálňa………………….……………………………………………12,95m2

Terasa………… ………….……………………………………11,40m2

Mesačné režijné náklady na 2 osoby:
 Správa + zálohové platby ……………………110…………,- €
 Elektrina ……………………………………………30………….,- €
(1 osoba mesačné režijné náklady spolu cca 115€)

OBYTNÝ DOM
panelový bytový dom
výťah
9 poschodí
prístup na čip
podzemná garáž pod domom
bezpečie a kľud
gastro prevádzky priamo pod domom (pričom tento byt je orientovaný na opačnú stranu)
príjemný vnútroblok na hranie i posedenie
výborná dopravná dostupnosť
parkovanie v okolí domu

LOKALITA
Dlhé diely je miestna časť v mestskej časti Karlova Ves. Vedeli ste, že ich historickým názvom je Longital? Sú orientované v západnej časti Bratislavy v kopcovitom teréne na začiatku Malých Karpát v blízkosti hraníc s Rakúskom, od ktorého ich oddeľuje len Dunaj.

Táto časť mesta má výbornú dostupnosť do centra ako aj na diaľničný obchvat, prístup je možný cez Dlhé Diely ale aj po Devínskej ceste. Zároveň je tu zabezpečená aj dostupnosť MHD.

V minimálnej pešej vzdialenosti sa nachádza kompletná občianska vybavenosť, potraviny TERNO i TESCO Express sú v pešej dostupnosti, viaceré kaviarne a reštaurácie sú priamo vo vnútrobloku, neďaleko domu je banka, lekáreň, wellness aj fitness centrum.

Táto lokalita priam láka k tomu, aby bol človek aktívny. Neďaleké Karloveské rameno i les kúsok od domu ponúkajú množstvo aktivít pre športových nadšencov, ale aj rodiny s deťmi. Je to tu ideálne na turistiku, beh, bicyklovanie, ale možno vás chytia za srdce aj vodné športy v blízkej Lodenici. Pre deti je tu priestor priamo pred domom, viaceré detské ihriská sú v okolí; ale aj obľúbená Vodárenská záhrada a okolie ramena Dunaja sú rajom pre deti.

V pešej dostupnosti nájdete aj materské školy, ZŠ a Gymnázium Ladislava Sáru.

Parkovanie je možné na parkoviskách okolo bytového domu alebo je možné si prenajať či dokúpiť garáž v podzemnej garáži alebo si prenajať vyhradené parkovacie miesto na vonkajších parkovacích plochách od mestskej časti, závisí od vašich preferencií.

CENA vrátane provízie a realitného servisu

259 000€

Volajte Vašu realitnú špecialistku:

Ing. Mária Halászová  na 0905 838 910

alebo 

Ing. Jana Šimeková na 0911 701 500

Kontaktný formulár