Kliknite na obrázok nižšie a pozrite si aj prezentáciu s popisom zaujímavostí a špecifík tejto nehnuteľnosti.

Twitter

By loading the tweet, you agree to Twitter's privacy policy.
Learn more

Load tweet

 

Exkluzívne na predaj nádherný veľký podkrovný 3-izbový byt na Kvačalovej ulici v tehlovom dome s úžasnou terasou do vnútrobloku. Ideálny pre mladý pár či mladú rodinu.

BYT
3 – izbový, celková plocha bytu: 117m2 + terasa 22m2
Kvačalova ulica, mestská časť Ružinov (Bratislava II)
4. poschodie / 4
kompletne čerstvo vymaľovaný a kompletná renovácia drevených parkiet v 2023
čiastočne zariadený nábytkom na mieru – vstavaná skriňa v predsieni, kuchynská linka so zabudovanými spotrebičmi, vstavané skrine v spálni, zariadenie kúpeľne
najvyššia trieda bezpečnostné dvere Sherlock
veľká slnečná terasa
orientácia: terasa a spálňa – SV, obývačka, pracovňa a detská izba – JZ

Popis:
Rozmerovo veľkorysý 3-izbový byt (117 m2) sa nachádza v obľúbenej lokalite Nivy na Kvačalovej ulici, v tehlovom bytovom dome. Tento byt vznikol vstavbou do strechy približne pred 20 rokmi, kedy bol na najvyššom poschodí bytového domu vytvorený jediný exkluzívny podkrovný byt s terasou smerom do vnútrobloku.

Byt je charakteristický vzdušnosťou, presvetlenosťou, výhľadmi do zelene, ale i príjemnou šikminou s dostatočnými výškami a drevenými trámami, ktoré sú skryté za sadrokartónom, a tak si nepýtajú všetku pozornosť, a vy iba tušíte, že tam sú. Zaujímavosťou bytu sú aj rozličné výšky podlahy, ktoré mu dodávajú na pôvabe a pridávajú ďalšie možnosti sedenia na schodoch v obývačke či pracovni. Bytov, ako je tento, naozaj veľa nenájdete.

Vo všetkých izbách je položená masívna smreková podlaha, ktorá práve prešla kompletnou renováciou a je nanovo nalakovaná. V kuchyni je položené tmavomodré linoleum, ktoré sa ľahko udržiava a v kúpeľni je tmavomodrá dlažba. Všetky okná smerom na ulicu sú drevené s dvojsklom a exteriérovými žalúziami a vďaka tomu je tu naozaj úplné ticho, počuť len štebotať vtáčiky v korunách okolitých stromov.

Po vstupe do bytu cez bezpečnostné dvere Sherlock so zvukovou izoláciou sa ocitnete vo veľkorysom otvorenom priestore (takmer 70m2), ktorý aktuálne prepája pracovňu, obývačku, jedáleň a kuchyňu. Vo výklenku ukrytá vstavaná skriňa poskytuje úložný priestor, nenápadné biele skrinky priestor oddeľujú od pracovne a zároveň ponúkajú ďalšie úložné možnosti. Veľké voľne stojace zrkadlo  je krásnym interiérovým doplnkom.

Priamo oproti vstupným dverám je veľké trojdielne okno, ktoré plne presvetľuje priestor, ktorý je dnes pracovňou (16,5m2), ale v budúcnosti by sa, v prípade potreby, mohol po doplnení dvoch priečok stať plnohodnotnou treťou spálňou. Dnes je tu veľký pracovný stôl s výhľadom na zeleň Kvačalovej ulice, knižnica a pod šikminou miesto na dekorácie či sedenie.

Priestor sa ďalej otvára smerom do obývacej izby (33,1m2), ktorá je opäť presvetlená trojdielnym oknom, v jej centre je nosný pilier, ktorý ju oddeľuje od kuchyne a jedálne, a zároveň je na ňom zavesená TV a hifi technika. Plne funkčné krbové kachle poskytujú v zimných mesiacoch príjemné teplo a vytvárajú neskutočnú atmosféru. Stenu na pomedzí kuchyne a obývačky majiteľ využil na zavesenie rebrín a ako miesto na cvičenie.

Samostatná špajza (3,9m2) je jednou z výhod tohto bytu, ukrýva veľký úložný priestor na všetko potrebné aj pre väčšiu rodinu. Kuchyňa s jedálňou (12m2) sú prepojené a zároveň oddelené od obývacej izby. Vyhraňuje ich podlaha z tmavomodrého linolea, ktorá sa ľahko udržiava. Kuchyňa je jednoduchá, v tvare písmena I v drevenom dekore s tmavosivou pracovnou doskou a so zabudovanými spotrebičmi – veľká umývačka, indukčná varná doska a elektrická rúra, chladnička s mrazničkou. Jedálenský stôl je pre 4 osoby, ale mohol by tu byť aj taký, pri ktorom môže naraz stolovať aj šesť či osem ľudí.

Z kuchyne je prvý výstup na terasu (22m2), ktorá sa ťahá pozdĺž takmer celej šírky bytu a existuje aj návrh na jej rozšírenie v prípade realizácie výstavby výťahu. Časť terasy pri kuchyni je prekrytá lexanom a dá sa teda používať aj pri menej priaznivom počasí. Jednoduché sedenie pri okrúhlom stolíku je ideálne na raňajky s krásnym výhľadom ponad zeleň a strechy okolitých domov a je tu príjemné ticho, keďže je celá orientovaná do vnútrobloku. Na pozdĺžnej terase máte dosť priestoru na cvičenie, grilovanie, či opaľovanie sa, príp. aj na malý detský bazénik, alebo pieskovisko.

Keď sa vrátime do kuchyne, nájdeme za ňou ďalší úložný priestor (2,76m2), ktorý ukrýva plynový kotol zabezpečujúci kúrenie v byte a policový systém  na odloženie vecí.

Na opačnej strane od vstupných dverí sa nachádza nočná časť bytu s dvoma spálňami a kúpeľňou s WC.

Rodičovská spálňa (13,76m2) je úžasný oddychový priestor orientovaný do vnútrobloku s druhým výstupom na terasu. Vo výklenku oproti manželskej posteli sú šikovne ukryté úložné priestory – vstavaná skriňa a ďalšia skrinka s posuvnými dverami vedľa nej. Pre väčší komfort zo spálne vedú jedny posuvné dvere priamo do veľkej kúpeľne.

Pozdĺžna kúpeľňa (11m2) je veľkorysý priestor so strešným oknom, priestrannou vaňou zapustenou do podlahy, umývadlom s dvoma skrinkami, rohovým sprchovým kútom, WC, práčkou a sušičkou. Kúpeľňa je vďaka svojej veľkosti a pôdorysu vzdušná a je dokonalým miestom na relax, len si predstavte sviečky okolo vane a výhľad na nočnú oblohu.

Druhé dvere z kúpeľne vedú do chodby, z ktorej sa dostanete aj do ďalšej spálne, či ideálnej detskej izby (16,73m2). Posteľ ako bunker zabudovaný priamo pod šikminou, veľké trojdielne okno, ktoré púšťa dostatok svetla na hru či štúdium a je pod ním priestor na pracovný stôl alebo aj dva. Dva schodíky smerom k dverám opäť dodávajú izbe ďalší priestor na sedenie či hru.

Bytový dom nemá výťah, kočíky si však obyvatelia domu bežne nechávajú v chodbičke pri vstupných dverách, keďže sa jedná o malý bytový dom, kde je len 9 bytov. Obnova a zateplenie bytového domu sú naplánované cca o rok, stupačky v dome boli menené minulý rok. Pri rekonštrukcii bytového domu sú aj ďalšie možnosti – dorobiť výťah, príp. zväčšiť či doplniť ďalšiu terasu.  Pivnice by mali byť dokončené približne o 6 mesiacov, k tomuto bytu by mala prislúchať pivnica o veľkosti cca 2m2.

Rozmery miestností:

Vstupná chodba ………….…………………………….………..8m2
Obývacia izba ………..…….……………………………….. 33,1m2
Pracovňa……………………………..………………………..16,5m2
Kuchyňa……….………..…….……………………………………..12m2
Špajza.. …………………………………………………..……..3,9m2
Kotolňa …………………………………………………..……..2,7m2
Kúpeľňa …………………………………………………………11m2
Spálňa………………………………………………………..13,76m2
Detská izba…………………………….…………………….….. 16,73m2
Terasa ……………………………………………………………22m2

Mesačné režijné náklady na 2 os:
Správa + zálohové platby …………………………..……………152 €
Elektrina ………………………………………………………..………41 €
Plyn …………………………………………………………………102 €

OBYTNÝ DOM

tehlový bytový dom bez výťahu
4 poschodia
len 1 byt na tomto poschodí
celkovo len 9 bytov
príjemní mladí susedia
za domom detské ihrisko
priamo oproti domu je kaviareň i potraviny
pokojná lokalita s množstvom zelene)
vynikajúca pešia aj dopravná dostupnosť
fungujúca parkovacia politika – bezproblémové parkovanie pre obyvateľov domu pred bytovým domom a v okolitých uliciach

LOKALITA
Skvelá časť Nív, ktorá má svoj špecifický charakter, keďže je to štvrť nízkopodlažných tehlových bytových domov s vnútroblokmi s detskými ihriskami a ulíc, ktoré sú plné zelene.

Takmer oproti domu je základná škola a v okolí viaceré materské škôlky i dve stredné školy. Príjemný Kukorelliho park je miestom na prechádzky, neďaleko je skvelá zmrzlináreň či vychýrená cukráreň a kaviareň Wagner.  Neďaleké Dulovo námestie je miestom pravidelných Streetfood festivalov, ako aj príjemným a pokojným miestom na stretnutia pri fontáne. Výhodou je aj výborná občianska vybavenosť neďaleko domu – Tesco Expres aj trhovisko Miletičova sú na skok, rovnako je v pešej dostupnosti nákupné centrum Nivy s autobusovou stanicou.

Celá lokalita je už dnes takmer v susedstve budúceho downtownu Bratislavy, čím aj do budúcnosti rastie jeho hodnota a lukratívnosť z investičného hľadiska.

Veľkým benefitom je skvelá dopravná dostupnosť, parkovanie je v rámci mestskej parkovacej politiky po zakúpení parkovacej karty voľné pre obyvateľov mestskej časti priamo na ulici pred domom i na okolitých uliciach. Zastávky MHD sú neďaleko, kúsok je to aj na viaceré cyklocesty, a je to teda výborná lokalita nielen pre motoristov, ale aj cyklistov.

Nehnuteľnosť bola stylovaná a nafotená homestaging oddelením našej realitnej kancelárie a fotografie i text inzerátu sú majetkom spoločnosti. V prípade väčšieho počtu záujemcov si majiteľ vyhradzuje právo uprednostniť najvýhodnejšiu ponuku.

CENA vrátane provízie a realitného servisu
439 000,- €

Volajte Vašu realitnú špecialistku:

Ing. Mária Halászová  na 0905 838 910
alebo
Ing. Jana Šimeková na 0911 701 500

Kontaktný formulár